23. ročník Slavnosti Řádu sv. Huberta / 23. rocznica Świeta Zakonu św. Huberta

Zgodnie z przyjętą tradycją 01.10.2016r, po raz 23 w Kuksie k/ Dvur Kralove zorganizowano obchody święta Zakonu św. Huberta z siedzibą w Kuks. Odrestaurowane nieruchomości wybudowane w latach 1695-1730 nabrały blasku jak ponad 300 lat temu. Przygotowany przez organizatorów tj. Zakon sw. Huberta ( wsparty licznie przez sponsorów m.inn. MSMP ), bogaty program zawierał wiele atrakcji: pokazy sokolnicze, prezentacje broni, prezentację psów myśliwskich, przejazdy dorożkami, koncerty muzyczne, konkurs wabienia jelenia o puchar Zakonu św. Huberta, wystawy i konkursy dla dzieci. Po Mszy Hubertowskiej w Kościele Najświętszej Trójcy odbył się tradycyjnie pokaz ogni sztucznych. Udział w imprezie wzięli Polacy, którzy dojechali autobusami oraz dziesiątki turystów z Polski. W tym roku dopisała pogoda oraz dobra organizacja uroczystości.
V duchu šporkovy tradice i v roce 2016 dne 1. Října se uskutečnila v areálu Hospitalu Kuks v blízkosti Dvora Králové n.L. Svatohubertská slavnost. Objekt vybudovaný v letech 1695 – 1730 byl za 0,5 miliardy Kč revitalizovaný v leterch 2010 – 2015. Dá se říci, že Kuks se v mnohém vrátil do doby před 300 lety. Řád svatého Huberta za pomoci donátorů a státních organizací připoravil bohatý program na který částečně přispělo i MSMP, z.s. Bylo možné vydět ukázky sokolníků, prezentaci zbraní, ukázky plemen psů loveckých a jejich výcvik, hudební prodiukce a tradičně i soutěž juniorů do 35 let ve vábení jelenů o pohár ŘsH. Po svatohubertské mši svaté v kostele Nejsvětější trojice jsme mohli zhlédnout tradiční ohňostroj za doprovodu autorské hudby Miroslava Vobořila na téma „Andělé a démoni”. Účast v na této akci vzali i skupiny Poláků, kteří přijeli autobusy v počtu cca 70 osob. Někteří přijeli svými auty jako turisti. Slavnost byla prozářena sluncem a dobrou pohodou včetně dobré organizace z řad členů ŘsH.

Członkowie MSMP z Sztandarem organizacji trzymanym przez Chorążego Andrzeja Mroza, przygotowują się do wzięcia udziału w tradycyjnym pochodzie do miejsca uroczystej zbiórki. Členové MSMP, z.s ze spolkovým praporem, který nese Andrzej Mroz, připravují se do průvodu, který tradičně vede na terasu Hospitalu

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je kuba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.