Výstava Cezary Trubaluka

Wernisaż Malarski Cezarego Trubaluka z Polski

Przygotowywany od 2-ch lat Wernisaż Malarski kol. Cezarego Trubaluka – współzałożyciela MSMP dobiega finału. Prezentacja twórczości odbędzie się w Kralovehradeckeho biskupstvi ( Rynek ) Velké náměstí č.p. 35 (boční vchod – Bono publico) – Hradec Králové. Cezary Trubaluk urodził się w 1948r we Wrocławiu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Uprawia grafikę warsztatową, użytkową w tym plakat. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i medalierstwem. Wykonane grafiki znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach znanych osobistości w Polsce jak i za granicą: we Francji, Niemczech, Austrii, Holandii i Kanadzie. W 1981r przeniósł się na pogranicze Ziemi Kłodzkiej – Gmina Międzylesie ( Pisary), gdzie przebywa do chwili obecnej. Był koordynatorem i założycielem Międzynarodowego Związku Artystów Plastyków Pogranicza. Uczestniczył w wielu wystawach i plenerach. Członek Związku Polskich Artystów i Plastyków.

Twórca o sobie…..

Moja twórczość nosi w moim odczuciu różny ładunek emocjonalny jak i treść. Niektóre z prac dotyczą tylko mojej osobowości, moich odczuć, tęsknot, inne zaś poruszają problemy dnia codziennego, postaw moralnych człowieka, zasad współżycia oraz różnych nieprawidłowości egzystujących w społeczności ludzkiej. W swoich pracach jak i w życiu codziennym staram się być biernym obserwatorem otaczającej mnie rzeczywistości, jednak nie zawsze się to udaje.Człowiek jako istota jest fascynujący i fascynujący jest ludzki geniusz i jedynie co mi pozostanie , to enigmatyczna próba tworzenia obrony – panaceum lub drogowskazu dla siebie i innych przez uprawianie tzw. rytualnego , a zarazem magicznego w moim mniemaniu rysunku, jak to czynili ludzie pierwotni……

Vernisáž malíře Cezary Trubaluka z Polska v Čechách

Tuto vernisáž připravujeme již dva roky, kdy vznikla prvotní myšlenka prezentovat malíře Čezary Trubaluka v České republice, zvláště když jde o člověka, který byl u prvotních kontatů polských a českých myslivců z čehož povstalo založení MSMP. Svoje malířské práce bude vystavovat na Královéhradeckém biskupství v Hradci Králové od 1.04 do 30.04. 2017.

Čezary Trubaluk se narodil v roce 1948 ve Vroclavi. Studoval vysokou školu umění a sochařství ve Vroclavi. Vytváří obrazy, plakáty a medaile, včetně grafik. Jeho díla najdeme v soukromých sbírkách v Polsku, ale i ve Francii, Německu, Rakousku Holandsku a Kanadě. V roce 1981 přenesl svůj ateliar do Pisar u Mezilesí, což je kraj dolnoslezský, kde žije doposud. Byl koordinátorem a otcem založitelem kontaktů mezi myslivci příhraničí Čech a Polska neboť znal obě strany. Je založiterlem Mezinárodního svazu umělců příhraničí. Svými díly se zúčastnil na mnoha výstavách. Je členem polského svazu umělců a sochařů.

Umělec o sobě…..

Moje tvořivost se nese v mém procítění různých nálad a emocí. Některá díla se týkají toliko mé osoby\, mých pocitů, smutků a jiné se týkají každodenních problémů, morálky člověka, pravidel soužítí ve společnosti a také rozdílností lidí ve společenství. V mých dílech chci zachytit realitu, které jsem pozorovatel. Ale ne vždy se to daří..člověk jako bytost je fascinující, jakož i lidský génius s možností sebezničení. Jsem částí toho génia a svými díly se pokouším vytvořit obranu proti těmto snahám v duchu tvorby prvotních lidí……

Pozvánka

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je kuba. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.